Optymalne dobranie instalacji przeciwsłonecznych prowadzi do znacznych oszczędności energii. Jest to zatem ważne dla każdego właściciela budynku. Dzięki WAREMA OPTISYSTEM zapewniamy idealny klimat we wnętrzach – przyjemny chłód latem i komfortowe ciepło w zimie. Co ważne – całość jest w pełni automatyczna z nastawieniem na zapewnienie maksymalnego komfortu użytkownikowi. Oferowane przez nas produkty, dodatkowo wyposażone w inteligentny system sterowania, pozwalają zaoszczędzić do 40 procent kosztów energii.

Zewnętrzna ochrona przeciwsłoneczna

Zewnętrzne systemy przeciwsłoneczne Warema pozwalają kontrolować ilość energii słonecznej docierającej do wnętrza budynku. Ilość wpadającego światła dziennego jest tak zoptymalizowana, aby zapewnić wystarczającą jasność pomieszczeń z jednoczesną ochroną przed oślepiającym światłem słonecznym. Zasada jest prosta: w zależności od pory dnia i pory roku oraz aktualnego nasłonecznienia system zapewnia najlepsze wykorzystanie energii słonecznej.

 

Wewnętrzna ochrona przeciwsłoneczna

Produkty ochrony przeciwsłonecznej Warema do wnętrz zapewniają dodatkową ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem a jednocześnie nadają wnętrzu przytulności i komfortu. Przejrzystość oraz ochrona prywatności mogą być dobrane do indywidualnych upodobań. Wysoka jakość materiałów i zróżnicowana gama kolorystyczna pozwoli nadać każdemu pomieszczeniu unikatowego charakteru.

Inteligentne sterowanie

Systemy sterowania Warema zapewniają komfortowy klimat w pomieszczeniach z optymalnym wykorzystaniem światła dziennego. Przez całą dobę dopasowują ustawienia do aktualnych warunków pogodowych dla jak najlepszego wykorzystania energii słonecznej.

 

letni dzień

W upalny letni dzień, aby budynek pozostawał przyjemnie chłodny, oddziaływanie słońca musi zostać w znacznym stopniu ograniczone. Cieniowanie zewnętrzne zmniejsza ilość energii słonecznej docierającej do budynku. W zależności od potrzeb można dodatkowo stosować ochronę przed oślepiającymi refleksami słonecznymi.

 

 

 

letnia noc

Po gorącym letnim dniu, budynek jest nagrzany. Nocą automatyczny sterownik uruchamia wszystkie dostępne elementy ochrony przeciwsłonecznej aby doprowadzić do ochłodzenia budynku i poprawie klimatu wewnątrz.

 

 

 

zimowy dzień

W czasie mroźniej zimy używana jest wewnętrzna ochrona przed refleksami słonecznymi. Ze względu na niskie położenie słońca wymagania tu są szczególnie wysokie. Wewnętrznymi produkty Warema o niskiej przepuszczalności światła spełniają tu doskonale swoje zadanie. Szczególnie przydatne są produkty w ciemnych kolorach pozwalających pochłonąć wiele energii słonecznej.

 

 

zimowa noc

W czasie mroźnych zimowych nocy budynek należy chronić przed utratą ciepła. Dlatego wszystkie produkty ochrony przeciwsłonecznej są przesuwane w dół. Powstałe w ten sposób poduszki powietrzne pomiędzy poszczególnymi elementami tworzą dodatkową izolację termiczną.