Poprawa jakości życia, oszczędność energii i redukcja emisji dwutlenku węgla. Nowoczesne systemy ochrony przeciwsłonecznej kryją w sobie ogromny potencjał w zakresie ochrony klimatu i racjonalnego wykorzystywania paliw kopalnianych. Badania ESCorp-EU25 z Physibel-Institute wskazują, że stosowanie nowoczesnych systemów ochrony przeciwsłonecznej może przyczynić się do redukcji emisji CO2 o 111 milionów ton rocznie.

WZI-ESSO_Broschure

 

 

 

Redukcja kosztów ogrzewania

Nowoczesna ochrona przed słońcem nie tylko pomaga uniknąć przegrzania silnym światłem słonecznym latem, ale także zmniejsza intensywność wychładzania budynku w czasie zimy.

Korzyść
Zużycie energii na ogrzewanie budynku może zostać znacznie obniżone. Oszczędzając energię na ogrzewanie jednocześnie oszczędzasz pieniądze!

Jak to działa?
Dzięki zastosowaniu specjalnych tkanin o strukturze plastra miodu powstaje efekt magazynowania ciepła i doskonałej izolacji cieplnej.

Inteligentne oszczędzanie
Dzięki połączeniu zewnętrznych żaluzji Warema oraz wewnętrznych produktów ochrony przeciwsłonecznej można zaoszczędzić nawet 10% energii grzewczej. Jest to zauważalna ulga dla Twojego portfela i jednocześnie ciepło dla Twojego domu.

 

 

Zmniejszenie kosztów klimatyzacji (chłodzenia)

Podstawowym zadaniem systemów ochrony przeciwsłonecznej jest zabezpieczanie pomieszczeń przed przegrzaniem. Przedostające się przez okna promienie słoneczne przekształcają się w energię cieplną co powoduje nagrzewanie się powietrza w pomieszczeniu.

Jak to działa?
Wewnętrzna i zewnętrzna ochrona przeciwsłoneczna musi sprostać różnym wymaganiom. Przykładowo wewnętrzne żaluzje muszą być wykonane z materiału o wysokim stopniu odbijania, gdyż promieniowanie już przeniknęło przez przeszklenia do środka budynku i musi być ponownie transmitowane na zewnątrz. W przypadku znacznych przeszklonych powierzchni lepiej sprawdzi się rozwiązanie zewnętrzne. W takim przypadku promieniowanie słoneczne jest pochłaniane przed przeszkleniem i nie wnika do wnętrza budynku.

 

 

Zmniejszenie zapotrzebowania na stosowanie sztucznego oświetlenia

Oszczędności są również możliwe przy wykorzystaniu ukierunkowanego światła dziennego. W nowoczesnych budynkach biurowych ok. 25% zapotrzebowania na energię stanowi energia przeznaczona na oświetlenie budynku.

Który produkt nadaje się do użytku wewnątrz budynków?Przeznaczone do stosowania we wnętrzach budynków żaluzje posiadają bardzo odblaskowe powierzchnie. Do budowy żaluzji zastosowano specjalnie wyprofilowane listwy, które silnie odbijają światło. Dzięki swojej konstrukcji zapewniają, że pomieszczenie jest oświetlone równomiernym, nieoślepiającym światłem dziennym.

Który produkt jest odpowiedni do stosowania na zewnątrz?
Zewnętrzne żaluzje fasadowe z inteligentnym systemem sterowania pozwalają na znaczące zmniejszenie zużycia energii. System składa się z obszarów podzielonych ze względu na pełnione funkcje. Obszary niższe zapewniają zacienienie a obszary górne kierują do wnętrza pomieszczenia odpowiednią ilość światła dziennego. Dzięki inteligentnemu systemowi sterowania lamele precyzyjnie śledzą słońce zapewniając optymalną ochronę cieplną i naświetlanie pomieszczeń. Dzięki inteligentnemu systemowi sterowania zużycie energii na sztuczne oświetlenie może być zmniejszone nawet o 70%.

Twój zysk!
Powierzchnia lameli absorbuje promieniowanie podczerwone oraz UV i zatrzymuje je na zewnątrz budynku. Tylko widoczna część promieniowania słonecznego dostaje się do wnętrza budynku. W odróżnieniu od tradycyjnych rozwiązań „selektywne lamele” nie tylko zapewniają utrzymanie niskiej temperatury, ale zapewniają także znacznie bardziej naturalne światło.